Shop your values
-
Shop Organic Produce
Our organic produce comes from certified organic farms or from farms where...
-
Shop Locally Grown
All products below have been cultivated by local Salvadoran farmers. Products in...
-
Shop Imported Produce
The products below have been imported to El Salvador. Products in this...
-
Beyond Produce
Beyond Produce brings you the best of the farm: free range eggs,...
1
/
of
4
Collection: Products
-
Aguacate / Avocado: (2)
Regular price $1.35 USDRegular priceUnit price / per -
Aguacate Natural / Natural Avocado (2)
Regular price $2.50 USDRegular priceUnit price / per -
Ajó / Garlic (3)
Regular price $1.25 USDRegular priceUnit price / per -
Ajó / Garlic (3) (Organic)
Regular price $2.45 USDRegular priceUnit price / per -
Apio / Celery (1 lb)
Regular price $1.40 USDRegular priceUnit price / per -
Arándanos / Blueberries (1 lb)
Regular price $15.95 USDRegular priceUnit price / per -
Ayote Calabaza / Squash (2) (Organic)
Regular price $1.25 USDRegular priceUnit price / per -
Berenjena / Eggplant (1) (Organic)
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cebolla blanca / White Onion (3)
Regular price $1.05 USDRegular priceUnit price / per -
Cebolla morada / Brown Onion (2)
Regular price $1.05 USDRegular priceUnit price / per -
Cebolla Morada / Red Onion (1 lb) (Organic)
Regular price $1.60 USDRegular priceUnit price / per -
Cebolla Roja / Red Onion (1 lb)
Regular price $0.95 USDRegular priceUnit price / per -
Chile Verde / Green Chilli (5)
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price / per -
Cilantro (1 lb) (Organic)
Regular price $3.25 USDRegular priceUnit price / per -
Coco / Coconut (1) (Organic)
Regular price $1.50 USDRegular priceUnit price / per -
Duraznos / Peaches (1 lb)
Regular price $2.45 USDRegular priceUnit price / per -
Ejote / Green Beans (1 lb) (Organic)
Regular price $1.55 USDRegular priceUnit price / per -
Elote / Corn (5)
Regular price $2.25 USDRegular priceUnit price / per -
English Fudge (Chocolate or Vanilla)
Regular price $3.50 USDRegular priceUnit price / per -
Fresas / Strawberries
Regular price $6.45 USDRegular priceUnit price / per